Sosyal Medya

Sosyal Medya Ediz Bahtiyaroğlu’nu Unutmadı

Bundan 6 Yıl evvel 2012 yılının 5 Eylül günü spor camiası 26 yaşındaki Eskişehirsporlu Ediz Bahtiyaroğlu’nun ani ölümü ile şok olmuştu…

Bahtiyaroğlu kalp krizi nedeniyle hayata genç yaşta veda ederken geride bıraktığı kısa yaşam hikayesi ile yürekleri dağlamıştı.

Ölümünün ardından 6 sene geçmesine rağmen Ediz Bahtiyaroğlu unutulmadı. Eskişehir ve diğer kulüp yönetici ile taraftarları tarafından her sene anılan Ediz  bu sene de anılırken sosyal medyada da  Ediz Bahtiyaroğlu unutulmadı.

 

Genç yaşta aramızdan ayrılan genç futbolcu için sosyal medyada onbinlerce tweet atıldı ve uzun saatler boyunca Ediz Bahtiyaroğlu sosyal medya TT listesinde yer aldı.

EDİZ BAHTİYAROĞLU KİMDİR?

Ediz Bahtiyaroğlu, Bursaspor’un altyapısında futbol hayatına başladı. 17 yaşına kadar Bursaspor’un PAF takımında forma giydi. Ardından Samet Aybaba Ediz’in bonservisini Bursaspor’dan satın aldı. Ankaraspor A Takımı ile ilk maçını Intertoto Kupası’nda oynadı. Keçiörengücü’ne 1 yıllığına kiralandı. Orada yaşadığı şampiyonluğun ardından Ankaraspor’un hazırlık kampına katıldı ve Aykut Kocaman tarafından kadroya dahil edildi.

Turkcell Süper Lig’deki ilk maçına 4 Ağustos 2006’da Galatasaray karşısında 79. dakikada oyuna girmesiyle çıktı. Ediz 2011-12 sezonunda Eskişehirspor’a transfer olmuş ve 10 maç takımının formasını giydi. 30 Eylül 2006’da ilk 11’de çıktığı Sivasspor maçıyla takımın kadrosunun değişmezleri arasına girdi.

Ediz Bahtiyaroğlu, 5 Nisan 2009’da törende Gizem Yurtoğlu’yla nişanlanmıştı.

Yorum Yap