Kültür&Sanat

Harbiye Açıkhava Sahnesinden Bİr Zara Geçti!

Magazinmatik.com/Funda Erkoç

Türk Halk Müziğinin en sevilen seslerinden biri olan  ve benimde  zarafeti, hanımefendiliği  ve ustalara saygısı ile çok takdir ettiğim Zara geçtiğimiz hafta Harbiye Açıkhava Sahnesinde verdiği konser ile halk müziğine gönül vermiş dinleyici kitlesini  adeta mest etti..

Kadife sesli sanatçı eski ve yeni şarkılarının yanı sıra unutulmayan türkülere de yer verdiği geniş repertuarı ile sevenlerine tam bir müzik ziyafeti yaşattı. Konser öncesi hayli heyecanlı olan Zara’nın aslında konserden 4 gün evvel büyük bir trafik kazası geçirmesine rağmen sahnede olması ile alkışlanacak bir durumdu.

Zara kaza ile ilgili duygularını  ‘Maalesef arabamız perte çıkacak kadar büyük bir kazaydı. Kaza, sabaha karşı 4 sularında Osmangazi Köprüsü’nde oldu. Bir an köprüden uçuyoruz zannettim. Çok şükür ki mucizevi bir şekilde ufak tefek morluk ve sıyrıklarla atlattık. O zaman anladım ki her an birbirimize misafiriz. Dolayısıyla birbirimizin kıymetini bilelim. Bunu hep söylüyordum ama şu an tüm hücrelerime kadar yaşayarak söylüyorum. Hayatı bana ikinci defa hediye edilmiş gibi hissediyorum” şeklinde dile getirdi.

Konsere dönecek olursak da Zara’nın sahnesi tam bir müzik şöleniydi…

Farklı tarzlardaki sanatçılarla bir araya gelen Zara ,Özlem Özdil ile ‘Seher Yeli’ni söylerken, maNga grubunun solisti Ferman Akgül ile de Aşık Veysel’in unutulmaz eseri ‘Kara Toprak’ ı, Cahit Berkay’la da  ‘Selvi Boylum ve Dostum Dostum’ şarkısını seslendirdi.

Hemen şurada bir dip not eklemek istiyorum alışagelmiş Türk Halk Müziği sanatçılarının aksine  dinamik ve modern tarzı ile Özlem Özdil’i çok beğeniyorum umarım yakın zamanda Bir Harbiye Açıkhava konseri de ona nasip olur…

Tekrardan  Zara’ya dönersek türkü’den caz’a geniş müzik yelpazesi ile Türk müziğine kattığın renge ve güzelliklere teşekkürler…

Yorum Yap