Sosyal Medya

Basketbol Camiası Yasta İsmet Badem Hayatını kaybetti

Basketbol yorumcusu ve Türkiye’ye basketbolu sevdiren adam İsmet Badem geçirdiği motosiklet kazası sonrası hayata veda etti. Badem’in ölümü  spor camiasını yasa boğdu.

Alınan bilgiye göre tam bir motosiklet tutkunu olan Badem Çanakkale’nin Çan ilçesinden meydana gelen kaza sonrası hayatını kaybetti.Acı haberi oğlu Burçin Badem sosyal medya hesabından ‘Maalesef babam İsmet Badem’i kaybettik’ mesajı ile duyurdu.

Badem kazadan 1 saat önce motor sürerken çekilen videosunu  ve yolculuk esnasında çekilen hatıra fotoğraflarını sosyal medya hesabından yayınlamıştı.

İşte son fotoğrafı

 

 

İSMET BADEM KİMDİR?

Basketbol oyuncusu, yorumcusu ve köşe yazarıdır. 1972-73 sezonunda  Samsunspor’da yıldızı parlayan Badem,spor hayatına  Fenerbahçe (1976-77) ve Beşiktaş formalarını giyerek devam etmiştir

Spor hayatını  noktaladıktan sonra bir süre Afrika’da, Mozambik’te yaşayan Badem,1993 yılından itibaren televizyonlardan naklen yayınlanan basketbol maçlarında Murat Murathanoğlu’nun sunduğu basketbol maçlarındaki yorumlarıyla ün kazandı.

Fanatik Gazetesi’nde spor yazarlığı yapmış olan İsmet Badem, 2001 yılında Ben İsmet Badem isminde bir kitap çıkarmıştır.

 

Yorum Yap